Extra hatás az extra teljesítményt követő regenerációhoz, a csontrendszer, az izomzat, az idegrendszer és az immunrendszer védelméért.
Glükozamin-szulfát: Szerepet játszik a szervezet ízületeiben lévő porc szerkezetének és funkciójának fenntartásában, és gyulladást csökkentő tulajdonsággal is rendelkezik. Segíti a súrlódásnak kitett ízületi szövetek működését és a porcszövetek újraképződését. Ezt többek között egy hazai vizsgálat is igazolta, melybe 163 térdartrózisos beteget vontak be. Akik glükózamin-szulfát-kezelésben részesültek, azoknál néhány hónap után lényegesen enyhült a fájdalom, mellékhatás pedig nem lépett fel. A terápiás kezelés során tapasztalható a kórfolyamat klinikai tüneteinek mérséklődése, a károsodott porcállomány fokozatos regenerálódás a és újraképződése.
Kondroitin-szulfát: Az elmúlt években számos vizsgálatot végeztek a glükózamin-szulfát és a kondroitin-szulfát terápia hatékonyságának megítélésére, illetve számos az eddigi eredményeket összegző tanulmány látott napvilágot ebben a témában. Ezeknek a nagy betegcsoportot felölelő vizsgálatoknak az eredménye egyértelműen azt mutatta, hogy mind a glükozamin, mind a kondroitin-szulfát, illetve a kettő kombinációja hatékony szer az ízületi kopás kezelésében. Az eddigi elvégzett nagy betegszámú vizsgálatok alapján továbbá úgy tűnik, hogy az enyhe és középsúlyos ízületi kopások esetén a tüneteket a korábbi gyulladásgátlókkal hasonló mértékben csökkentik a glükózamint és kondroitin-szulfátot tartalmazó készítmények.
Érdemes mellette olyan anyagokat fogyasztani, amik segítik a csontrendszerünk anyagcseréjét. Ez azért is fontos, mert a porcok és csontok nem tartalmaznak ereket, ezáltal nehezebben jutnak el beléjük a megfelelő tápanyagok. Ilyen például a Kondroitin-szulfát, mely önmagában is javítja a porcok és csontok anyagcseréjét, de egészséges testmozgással kombinálva növelhetjük a hatását.
Metil-szulfonil-metán (MSM): Az MSM előnyei részben a sejtfalak rugalmasságát és áteresztőképességét helyreállító képességének tudhatóak be, ezzel lehetővé válik a toxinok ki-és a tápanyagok beáramlása. Ha a sejtek egyensúlyban vannak tartva, akkor az ízületekben és izmokban gyulladást okozó toxinok képződése megelőzhető. Ennek köszönhető, hogy az MSM a gyulladások és fájdalmak okát szünteti meg, ahelyett hogy csak a tüneteket kezelné. A kutatási eredmények szerint az MSM lehet a leghatásosabb recept nélkül kapható gyulladáscsökkentő.
Az aminosavak izomzatunk építőkövei!
Az aminosavak a fehérje emésztés végtermékei, saját fehérjéink építőkövei. A felszívódó aminosavak részben egymásba átalakulnak, illetve fehérjévé (vérplazma albuminja) alakulnak a májban. A májon túljutott aminosavak jelentős részét az izomsejtek használják fel fehérjéik felépítéséhez. Fehérjében gazdag élelmiszerek fogyasztásakor a szervezetünkbe kerülő fehérjék aminosavakra bomlanak és a véráramba jutnak.
BCAA komplex (L-leucin, L-izoleucin, L-valin): Az elágazó láncú aminosavak vagy BCAA-k csoportjában három aminosav a leucin, az izoleucin és a valin tartozik. Együttesen e három eszenciális aminosav alkotja izomszövet-állományunk aminosav tartalmának mintegy 35%-át. A sejtek felépítésén és a szövetek regenerálásán kívül részt vehetnek az energiaellátás folyamatában, a fehérjeszintézis szabályozásában. Alapvető fontosságú (esszenciális) aminosavaknak nevezzük azokat az aminosavakat, amelyeket az emberi vagy állati szervezet nem, vagy csak elégtelen mennyiségben képes előállítani.
Az emberi szervezet számára 9 aminosav esszenciális.
L-Glutamin: Az izomszöveteink építéséhez leginkább szükséges aminosav. Jelentős a szerepe a fehérje szintézisben és az izom regenerációjában, de nem csak az izomszövet hasznosítja, hanem az immunrendszer és az emésztő rendszer is erősödhet használatától. Az alacsony L-Glutamine szint az izomszövetek lebontásához vezethet, ezzel viszont csökkenhet az izomzat mérete és teljesítőképessége. Izomszövetek építése. Izmok regenerálása. Immunrendszer erősítése.
B-vitamin komplex:
Vörösvérsejt termelődés.
Vas felhasználás.
Optimális idegi működés.
Fehérje, szénhidrát és zsíranyagcsere.
B1-vitamin (Tiamin): A B1-vitamin, más néven Tiamin jelentős szerepet játszhat a szénhidrát-anyagcserében, segítheti a szénhidrátok elégetését, valamint létfontosságú szerepet tölthet be az idegrendszer, az izmok és a szív normális működésében. Segít a fáradtság elviselésében.
B2-vitamin (Riboflavin): A szervezetünkben a tápanyag molekulák végoxidációjában játszik szerepet, így felelős a szervezet energiaellátásáért zsírokból, fehérjékből és szénhidrátokból.
B3-vitamin (Niacin): Részt vesz a szénhidrátok és a zsírok lebontásában és felépítésében, ezáltal az energiatermelésben. Nélkülözhetetlen az idegrendszer normális működéséhez.
B5-vitamin (Pantoténsav): Hozzásegítheti a szervezetet ahhoz, hogy a fehérjékből, zsírokból és szénhidrátokból energiát nyerjen. Segítheti a porcanyagcserét.
B6-vitamin (Piridoxin): Fontos szerepet a vörösvérsejtek képzésében, az emésztésben, a zsír- és fehérje-felhasználásban kap. Ingerületátvivő anyag az idegrendszerben.
B7-vitamin (Biotin): Számos olyan enzim alkotórésze, amely szerepet játszik a fehérje-, a szénhidrát- és a zsíranyagcserében.
B8-vitamin (Kolin): Szükséges minden olyan hormonális szabályzáshoz, mely a zsírbontást irányítja. A zsírt kicsiny, könnyen kezelhető csomagocskákká alakítja, így könnyebben szállíthatóvá és hasznosíthatóvá teszi.
B9-vitamin (Folsav): Részt vesz a vörösvérsejtek képzésében, javítja a vasfelszívódás hatásfokát. Az aminosavak anyagcseréjében az érelmeszesedés megakadályozásában és az idegingerületek továbbítéséban van szerepe. Zsírbontó anyag.
B12-vitamin (Cianokobalamin): Szabályozza a vörösvérsejt termelődést és a vas felhasználást. Részt vesz a szénhidrát-, fehérje-, és zsíranyagcserében így az izmokban fokozza az energiaellátást. Az idegsejteket védelmezi, és segíti az ingerület átvitelt.
C-vitamin:
- A C-vitamin vagy más néven aszkorbinsav az egyik legismertebb esszenciális vitamin, amit a szervezetünk nem képes előállítani, viszont működéséhez elengedhetetlen.
- Immunerősítő hatása és egyben antioxidáns sejtvédő hatása Szent-Györgyi Albert óta jól ismert.
Hiánya komoly betegségek kialakulásához vezethet.
- A bőr kiszáradása, emésztési zavarok, fogínysorvadás (fogínyvérzés) következtében meglazult fogak.
- Hosszabb időn (éveken, évtizedeken), keresztül fennálló C-vitamin hiány esetén rendkívüli mértékben megemelkednek a szív- és érrendszeri kockázatok vagy a rák kialakulásának veszélyei.
- Antioxidáns hatásánál fogva az oxidatív stressznek kitett sejteket védelmezheti.
- Erősítheti az immunrendszert, fokozhatja az ellenálló képességet a fertőző (főleg a meghűléses) betegségekkel szemben.
- Gyorsíthatja a kötőszövet újraépülését.
- Fokozhatja és helyreállíthatja a fizikai teljesítőképességet.
- Megterheléskor nő a C-vitamin igény, ezért a sportolóknak, növelniük kell a bevitelét.
D-vitamin (Kalciferol):
A napfény az élet alapfeltétele, nem meglepő, hogy napfény által termelt D-vitamin az egyik legalapvetőbb, legtöbb szervre ható építőeleme az emberi szervezetnek, amely hatással van nemcsak a csontok és az idegrendszer fejlődésére, de az immunrendszer működésére is.
- A D-vitamin zsíroldékony vitamin, másik neve a kalciferol.
- Ez a vitamin is képződhet előanyagaiból a szervezetben, méghozzá ultraibolya sugárzás hatására.
- Kétféle D-vitamin különböztetünk meg: a D2 és a D3 vitamint.
- A D3-vitamin sokkal aktívabb, mint a D2, és ez keletkezik a napsugárzás hatására a bőrben is.
Hatása:
- A kalcium háztartásért felelős.
- A kalcium és a foszfor felvételéhez és a csontokba való beépüléséhez szükséges, illetve gátolja azok kiválasztódását.
- A csontok egészséges fejlődéséhez, gyógyulásához és a csontritkulás megelőzéséhez szükséges.
- Ezen kívül hormonszerű hatást fejt ki a test szinte minden szövetében.
Vas:
- Oxigén és széndioxid szállításban tölt be kiemelkedő szerepet.
- Az oxigénnek az egyes sejtekhez történő, és a széndioxidnak az egyes sejtektől való szállításban segédkezik.
TM84 Elektrolit komplex: Kiemelten magas ásványi anyag és nyomelem tartalom elektrolit formában, azaz a legkönnyebben hasznosítható formában. Természetes izotóniás hatás.
Szerepük: Elektromos töltések közvetítése. Sejtek metabolizmusa. 84 ásványi anyag, nyomelem komplex! A Nagy Sóstóból nyert 84M nátriumszegény ásványi anyagok fogyasztásával a test hozzájut a táplálkozás során magunkhoz nem vett létfontosságú ásványi anyaghoz is.
Jótékony hatása:
- Biztosítja az emberi test számára legfontosabb ionokat: nátriumot, káliumot, magnéziumot, kloridot, szulfátot és foszfátot.
- Segíti a koncentrációt. Állóképesség, általános vitalitás javítása.
- Az ásványi anyagok nagy segítséget nyújtanak bármilyen tisztító kúránál.
- Jobb mentális közérzetet eredményezhet az ásványi anyagok kiegészítő használata.
- Minden gyógynövény, vagy gyógynövény kombináció hatását elősegíti az ásványi anyagok hozzáadása.
- Vitaminok hatásának javítása, hisz ezek nem hasznosulnak megfelelően ásványi anyagok nélkül.
- Ízületi problémák esetén is kiváló segítséget nyújt.
- Az ásványi anyagok a csont és fog sűrűségnek és keménységnek fontos tényezői.
- Szerepet játsszanak a fogszuvasodás megelőzésében.
- Allergia esetén a fogyasztók pozitív eredményről számolnak be.
- Hatására javulhat a haj, a bőr és a köröm minősége, szépsége.
Nátrium (Na): A nátrium stimulálja a folyadékfelszívódást, a folyadékháztartás egyensúlyát teremti meg. Fontos, hogy ne keletkezzen "zavar" az izomműködésben és ne "essen szét" a mozgás.
A nátrium, felelős a szomjúságérzet fenntartásáért, nem engedi, hogy megfeledkezzünk a folyadékpótlásról.
Kalcium (Ca): A csontok és a sejtmembrán alapvető építő eleme, az izom összehúzódás megindítója. Sejtanyagcserében vesz részt.
Magnézium (Mg):A csontrendszer egyik alapeleme, az izomelernyedést segítheti, valamint számos enzim működésén keresztül a fehérje-, szénhidrát-, és zsíranyagcserében elengedhetetlen szerepet játszik.
Kálium (K): Részt vesz az ingerületi folyamatokban, így az ideg-, és izomműködésben.
Flavonoidok: A flavonoidok elnevezés egy vegyületcsoportot jelöl, melynek tagjai hasonló kémiai alapvázzal rendelkeznek és főként gyümölcsök, illetve zöldségek héjában, magjában találhatóak meg. A flavonoidokat a növények saját védelmük érdekében termelik. Védik a sejteket a szabadgyökök romboló hatásától. Védelmet nyújtanak az őssejteknek, hogy károsodás nélkül jussanak el a regenerálandó területre.